Az ön tartózkodási helyének (United States) telefonszámaihoz használja ezt az oldalt: www.shouldianswer.com
Bezár

Aplikace je zakázaná

Symptomy: Nezobrazují se výstrahy, nejsou blokována tel.čísla

Systém Android umožňuje vytvářet energeticky nenáročné aplikace, ale většina vývojářů na spotřebu svých aplikací nemyslí. To vadí výrobcům telefonů, kteří se snaží zajistit co největší výdrž na jedno nabití. Aby situaci řešili, přidávají do svých zařízení spořiče baterií, které vypínají všechny neaktivní aplikace. To většinou znamená, že nechají běžet jen aplikaci na popředí (momentálně používanou uživatelem) a všechny ostatní ukončí. Některé spořiče jdou dokonce tak daleko, že aplikace nastavují jako vypnuté dokud je uživatel ručně nespustí. Toto chování poškozuje funkčnost řady aplikací, které potřebují běžet i na pozadí. Proto takřka každý spořič baterií umožňuje ručně nastavovat výjimky.

Situaci nadále zhoršují spořiče baterek dostupné v Google Play. Obecně se nedoporučuje tyto spořiče baterií používat. Jejich používání zpomaluje běh systému a v některých případech dochází i k výraznému snížení výdrže baterie. Vždy to závisí na tom, jaké aplikace a jakým způsobem telefon používáte.

Nastavení která zvyšují šanci že aplikace zůstane běžet

Po instalaci je aplikace registrována jako tzv. "služba na popředí", kterou by systém měl správně nechat běžet jak jen to je možné. Vypnutím "služby na popředí" snižujete šanci na správný chod aplikace. Přečtěte si více o službe na popředí.

Jak nastavit výjimky ve spořičích baterií od mobilních výrobců

Implementace spořičů baterií a nastavování výjimek se liší podle výrobce, verze Androidu a verze nástavby výrobce. Zvolte prosím výrobce vašeho telefonu:

Pokud máte mobil od jiného výrobce, pak nezbývá než hledat v mobilu nebo na internetu. Zde je několik obecných rad, prosím zkontrolujte následující:

  1. Systémový seznam chráněných aplikací - obsahuje aplikace, kterým operační systém umožňuje neustále pracovat, prosím přidejte na něj naši aplikaci. Pravděpodobně jej naleznete přímo pod ikonou ozubeného kola pro Nastavení vašeho telefonu.
  2. Režim zamknuté obrazovky - některé telefony mají seznam aplikací, které mohou pracovat při zamknuté obrazovce, naleznete v nastavení Displeje - prosím přidejte na něj naši aplikaci.
  3. Nastavení pro správu baterie a spotřeby - většinou zde naleznete přímo seznam aplikací, které mohou pracovat za sníženého výkonu baterie, nebo při zapnutí různých spořících režimů - prosím přidejte na něj naši aplikaci.
  4. Pokud máte nainstalované aplikace třetích stran jako jsou antiviry, spořiče baterky, optimalizátory či programy pro uvolnění paměti - přidejte naší aplikaci do seznamu chráněných.

Pokud řešení najdete, podělte se o něj s ostatními!


Was this article helpful? Yes No